Projektmieszkaniawkamienicy

Drugie życie

Projekt mieszkania w kamienicy to dziś częste wyzwanie z jakim mierzy się projektant wnętrz. Zaniedbane lokale zamieniają się w hotele butikowe, apartamenty na krótki najem i niezwykle urokliwe wnętrza do mieszkania na co dzień.

Projekt mieszkania

Otwarta kuchnia połączona z pokojem dziennym to bez wątpienia spotykany dziś bardzo często układ w nowym budownictwie. Stare kamienice posiadają swoje ograniczenia konstrukcyjne. Z uwagi na powierzchnię lokale w takich obiektach dają wiele możliwości pod względem aranżacyjnym. Dlatego też świadome zaplanowane łączenie pomieszczeń oraz dzielenie ich w innych miejscach może dać niecodzienny efekt. Choć pozornie tracimy poprzez taki zabieg jedno z pomieszczeń zyskujemy na przestrzenności i funkcjonalności wnętrz. Taka otwarta kuchnia od samego wejścia staje się wizytówką mieszkania. Wszelkie detale zabudowy w związku z tym są tym bardziej istotne. Nie powinniśmy pozostawiać tu roli dla przypadku.

Nastrój…

W sypialni warto poeksperymentować z tonacją barw. Przygaszone kolory i dobre zaciemnienie okien pomagają zbudować odpowiedni klimat. Dopełnieniem całości w tym wnętrzu jest delikatne oświetlenie, które go podkreśli. Sypialnia powinna być miejscem wypoczynku i regeneracji. Ponieważ w mieszkaniu nie ma trzeciego pokoju to właśnie w tym wnętrzu znalazła się przestrzeń na nieduży blat z fotelem. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik sypialni może w niej wygodnie przeczytać książkę bądź wykonać prace biurowe na laptopie.

popup image
popup image

projekt mieszkania w kamienicy i stara cegła

Cegła jest od paru lat bardzo modnym i często pożądanym materiałem we wnętrzach. Pojawia się ona zarówno w przestrzeniach publicznych jak i we wnętrzach prywatnych. Niewątpliwie najlepsze efekty przynosi stara cegła odkryta spod warstwy tynku.

Projekt mieszkania w kamienicy - salon z cegłą

Następny projekt
Garderoba