Wielki format
Projekt nowoczesnej łazienki w domu jednorodzinnym w Janczewie koło Gorzowa Wielkopolskiego. Ponieważ powierzchnia pomieszczenia nie jest duża, kluczem do sukcesu jest oszczędność materiałów. Dzięki wprowadzeniu kafli wielkoformatowych ograniczamy ilość podziałów i fug co jeszcze bardziej podkreśla minimalizm i prostotę wnętrza.
Kontrast materiałów
Płytki w formacie 260×120 czy 300×150 centymetrów są bez wątpienia świadectwem rozwoju procesów technologicznych i produkcyjnych wśród liderów rynku. Jeszcze dziesięć lat temu myśl o materiałach gresowych w takich formatach była czystą abstrakcją. Niebanalny charakter wnętrza został tu uzyskany nie przez wyszukaną formę, lecz dzięki detalom różnorodnych powierzchni. Choć wielkie kafle są szare i nudne to tylko pozory. W rzeczywistości ich powierzchnia posiada mikro wgłębienia, matowe i srebrzące się detale, które doskonale odwzorowują charakter betonu. Zestawienie wielu faktur takich jak błyszcząca ceramika, matowe i satynowe płytki oraz gruba strukturalna winylowa tapeta zapewnia łazience odpowiedni kontrast.
Oświetlenie – projekt elektryki łazienki
Oświetlenie jest jednym z ważniejszych elementów projektu łazienki. Na przykładzie tego projektu możemy wyróżnić kilka jego typów. Oświetlenie główne czyli oprawy podtynkowe umieszczone w podwieszonym suficie. Oświetlenie nastrojowe na krawędziach podwieszonego sufitu w jego fragmentach. Prócz tego oświetlenie dekoracyjne we wnęce półki prysznica, oprawa meblowa w słupku przy zabudowie WC oraz podświetlane lustro LED. Każde z nich może być włączone niezależnie od pozostałych. Lokalizacja poszczególnych gniazd i łączników jest istotnym elementem każdego projektu wnętrza. Ich dane dotyczące rozmieszczenia znajdują się w szczegółowej dokumentacji dołączanej do projektu. Ważnym aspektem jest także duże okno, które wprowadza do wnętrza łazienki światło dzienne.
Projekt łazienki – szczegóły
Niewątpliwie prócz rozwoju w kwestii formatu płytek także jakość i rozdzielczość nadruku odwzorowującego naturę nie ma dziś granic. Doskonałym tego przykładem są użyte w projekcie płytki gresowe w formie desek. Na uwagę zasługuje fakt, iż w tym projekcie mają one powtarzalność rzędu 1 sztuki na 18 metrów kwadratowych. Istotnie potęguje to wrażenie naturalności i do złudzenia przypomina prawdziwe drewno. Nie tylko pod względem koloru, ale także faktury. Podsumowując projekt łazienki to nie tylko ergonomiczne i funkcjonalne rozmieszczenie sanitariatów. To także odpowiednie dobranie materiałów, oświetlenia oraz dostosowanie ich właściwości i parametrów dla danej strefy.