Fortepianowa czerń i ciepłe drewno
Projektkuchni

Projekt kuchni

Lokale w nowym budownictwie często nie posiadają osobnej kuchni. W tym przypadku projekt kuchni był elementem większego projektu całej przestrzeni dziennej.

Projekt kuchni - czarna zabudowa

Połysk i mat

Jednym ze sposobów na urozmaicenie wnętrza jest połączenie materiałów opartych na kontraście ich powierzchni. Matowe drewno w ciepłym miodowym odcieniu dobrze zagra z błyszczącą, fortepianową czernią lakierowanych frontów. Ze względu na fakt iż prawdziwe drewno na blacie może być trudne w utrzymaniu nie wszyscy decydują się na taki wybór. Laminat HPL w przeciwieństwie do naturalnego drewna nie jest już tak wymagający. Niegdyś nudne i powtarzalne wzory dziś z powodzeniem imitują rysunek, kolor i wyraźną fakturę drewna. Taki właśnie materiał został wskazany przez inwestorów tego projektu.

Jednorodność materiałów

Jak wiadomo otwarta kuchnia widoczna z salonu staje się jego wizytówką. Warto wtedy zadbać o spójność materiałów w obu wnętrzach. Jeśli stosujemy jakiś rodzaj drewna w kuchni powtórzmy je np. w szafce TV salonu. Nie inaczej jest z kolorem korpusów pozostałych szafek i otwartych półek. W tym przypadku podobnie do lakierowanych mebli kuchennych ta sama czerń występuje w szafkach salonu.

popup image
popup image

Projekt kuchni z półwyspem kuchennym

Półwysep kuchenny poza tym, że daje dodatkowy obszar blatu roboczego pełni także rolę wizualnego oddzielenia. Choć architektonicznie wejście do kuchni ma szerokość ponad dwóch metrów, poprzez zabudowę meblową jest ograniczone do 90cm. Wiszące lampy nad blatem z hokerami niewątpliwie dopełniają ten efekt.

Projekt kuchni

Następny projekt
Lazienka03