Drewniane lamele
Domwbarwachziemi

Drewniane lamele

Motywem przewodnim tego domu są drewniane lamele. Na wejściu z wiatrołapu do salonu tworzą one delikatne przepierzenie osłaniając strefę wypoczynkową. Poza walorami dekoracyjnymi lamele w pozostałych wnętrzach spełniają również funkcje praktyczne. Zobaczcie wszystkie zdjęcia by przekonać się jak wiele mają zastosowań.

Drewniane lamele - przepierzenie w salonie

Serce domu

Punkt centralny domu to ściana obłożona czarnymi, kamiennymi płytami w dużym formacie. Widoczna po wyjściu z każdego pomieszczenia jest jednocześnie tłem dla drewnianych schodów i balustrady z drewnianych lameli. Z uwagi na fakt, że jest ona także największą bryłą w salonie naturalnie stała się ścianką telewizyjną i częścią zabudowy kominka. Choć kominek nie jest tu głównym źródłem ciepła to jego ogień umila mieszkańcom chłodne wieczory.

Antresola

Otwarty charakter antresoli sprawia, że jest to przestrzeń multifunkcyjna. W związku z tym mogą z niej korzystać wszyscy domownicy. Płynnie przechodząca część komunikacyjna łączy się z barkiem i kanapami, siłownią oraz wielkim tarasem. Posadzka antresoli podobnie do parteru wykończona jest tym samym rodzajem płytek. Z uwagi na mrozoodporność płytek są one kontynuowane także na tarasie. Taras w ciepłe letnie dni stanowi naturalne przedłużenie górnej kondygnacji. Bez wątpienia jest doskonałym dopełnieniem wnętrz.

popup image

popup image

popup image

Drewniane lamele na ścianie

W przeciwieństwie do pozostałych lameli te nie są ażurowe. Choć niektórym taka forma ściany kojarzy się z boazerią lat 80-tych jest to nowoczesny sposób dekoracji. Deski zamocowane w odstępach do ściany okalają drzwi. Podkreślają w ten sposób funkcję znajdującego się za nimi pomieszczenia – w tym przypadku sauny.

Drewniane lamele ukrywające wejście do salonu
Następny projekt
Projekt wnętrz na poddaszu
LazienkaGlamour